…budu muset na stránky napsat nějaké příběhy, jak ta změna jmen „probíhá“. Hodně procesů nalézání totiž je znatelně delších než měsíc. Snad se ta změna někde tvoří ve vesmíru zároveň. ?Či co…?

Měla jsem tu báječnou žčasssenu, terapeutku s úplně nešťastným jménem a fakt dost obtížným životem. Paní se jmenovala příjmením V-á. Hned jsem jí omylem měla v telefonu jako W-á. Malý omyl, který jsem opravila. Vystudovaná byla původně operní pěvkyně, pak tanečnice a učitelka tance, letuška a v neposlední řadě homeopatka. A chtěla tedy změnu jména, aby se jí život zklidnil a porovnal. Tato paní neměla ve jméně problémky, ale doslova černé díry. Taky jí před svatbou zemřel snoubenec, operně po jeho smrti samozřejmě už nezpívala atd., atd..  Jedna mladá žena a námět na několik dramatických knih.
Pro nalezení změny si navymýšlela mnoho jmen, prostředních jmen a změn křestního jména, že když bych od ní nebrala v té době nějaké homeopatické služby, asi by se nedoplatila :-) A já jí ta jména všechna počítala. A počítala… Představte si, vzala jsem si na vypracování dokonce lhůtu 2 měsíce čas. Ale nemohla, nemola, nemohla jsem se k sepsání výkladu již detailně propočítaných jmen dostat. Vůbec. A čas běžel.
Na můj první dotaz, což spočítat „jen malou změnu“ z V na W? Kategoricky odmítla! Prý ta změna je příliš malá a nevýrazná. Naprostá většina jejích návrhů křestních jmen však obsahovala hluboký smutek a depresi. Pár navrhovaných jmen bylo nakonec přece jen o něco lepších a zajímavějších než původní jméno.
Když už 2 měsíční lhůta na vypracování výkladu tolika variant vypršela, tak jsem zmírala potřebou to fakt zpracovat a pustit. Ale stále to NEŠLO. To je vám tak zvláštní stav, kdy se té zakázky člověk jakoby nemůže dotknout. Nijak.
Až jsem jí s omluvou zavolala, abych si vyžádala přece jen ještě týden času.
A ona mi překotně do telefonu vyprávěla, že nad těmi návrhy hodně přemýšlela a podle mého doporučení si je psala na papír. A tak si tak hrála s myšlenkami, co si o svých návrzích asi tak ode mne přečte. A na poště jí prý “VČERA” paní spletla jméno z V na W. A že to asi tak úplně marný není. A když si to plete více lidí a jestli jí to do výkladu mohu PŘIDAT?
No jasně!! V tu chvíli se mi energie uvolnila a během jedné noci jsem měla ráno výklady na všechna jména sepsaná. A světe div se! Právě ten poslední přidaný návrh byl absolutně nejlepší, nejhrmoničtější variantou. Nekomplikovanou, hladkou, krásnou, tvořivou, dostatečně realistickou a pozitivní. Takže?
No, ono to takhle nějak opravdu zraje. Někdy i moje ruce na klávesnici jsou na straně času. Aby mohl přinést to, co má.

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit